close

Bu bağlantıdan topluluk sitemize üye olabilirsiniz.

watermark logo

Bir sonraki


İsa Şahmarlı Toprağa Verildi!

1,896 Görüntüleme
Nikopol
1
yayınlandı 02 Nov 2020 / İçinde Haberler ve Politika

İsa Şahmarlı bugun toprağa verildi.Şahmarlı'nın arkadaşlarının yaptığı açıklamada;"Biz köye gelsek de cenazenin gömüldüğü mezarlığa sokmadılar. "İsa'yı siz böyle yaptınız. Sizin yüzünüzden böyle oldu" dediler.
Azimov diyor ki; "gazetecilere de çekim yapmaya da imkân verilmedi. Biri kendisini İsa Şahmarlı'nın yeğeni gibi tanıttı ve bizi cenaze töreninin yapıldığı alana sokmadı." Bundan sonra, yaklaşık 50'ye yakın genç gizlenip ailenin mezarlıkltan gitmesini bekledik. "Ailesi gittikten sonra, İsa ile vedalaştık" dedi.Perşembe sabahı Şahmarlı'nın dayısı habercilere defnetme töreninin zamanını bilmediğini söyledi.
"Neden soruyorsunuz? Bilmiyoruz", ad-soyadını söylemek istemeyen ve Şahmarlı'nın dayısı gibi tanıtan kişi gazetecilere şöyle konuştu; Çarşamba günü ortaya çıkan bilgiye göre defnetme süreci perşembe öğle vakti olacaktı ama sonradan 2-3 saat öne çekildi.
Ailesi iddiaları reddetti
Bu kişi Şahmarlı'nın ailesi ile sorunları olduğuna dair suçlamaları reddetti. Şahmarlı'nın babası ise medyaya konuşmak istememiş. 1991 doğumlu Şahmarlı çarşamba günü kendini asarak intihar etti. Onu hastaneye ulaştırmak için yapılan yardım çağrısı ne yazık ki olay yerine geldiğinde Şahmarlı ölmüştü. Şahmarlı ölmeden yaklaşık 10-15 dakika önce sosyal medya üzerinden arkadaşlarına veda mesajı yazdı. Mesajın içeriği; "Gidiyorum. Hepiniz hakkınızı helal edin. Bu ülke, bu dünya bana göre değil. Ben mutlu olmaya gidiyorum. Anneme de dersiniz ki; onu çok seviyorum. Hepiniz ölümümde günahkarsınız. Bu dünya benim renklerimi taşıyacak kadar renkli değil. Elveda."
Dostlarının anlattığına göre, o kendini cinsel azınlıkların örgütüne ait bayrakla asarak intihar etti.
Polis intiharla ilgili araştırmalara devam ediyor.
"Kınama"
Dostlarının iddiasına göre ailesi cinsel yöneliminden dolayı Şahmaroğlu'nu kınadığını söylüyor.
"Ailesiyle sorunları vardı, bir yıl önce evden kovulmuştu, son sözlerinden de görüldüğü gibi annesi onu sıkıştırıyordu. "yüz karası" diyordu. Babasıyla ise kimliği açığa çıktıktan sonra hiç konuşmadı.
Alınan bilgilere göre; ailesi Şahmarlı'yı "tedavi etmek" istedi. Merhumun ailesi ise bu iddiaları yalanladı. Aile, gencin ölümü ile ilgili dava açılması hususunda bilgili olmadıklarını beyan ediyor. Dostlarının anlattığına göre, aile üyeleri İsa Şahmarlı intihar ettikten sonra onun yaşadığı eve geldi. Bazı bilgilere göre İsa Şahmarlının annesi olay yerinde bayıldı. Şu anda olayın gerçekleştiği İslam Seferli, 59 sokakta polis, inceleme çalışmalarını sürdürüyor.
İnternette İsa Şahmarlı'ya suni nefes vermeye çalışanların ilk yardım görevlileri olduğu görünüyor.
Sebayel bölgesi 26 sayılı polis bölümünün başkan yardımcısı Yalçın Seki'nin ifadesine göre; Şahmarlı herhangi baskı ve tehdit ile ilgili herhangi bir başvuruda bulunmamış. Polisler; "Araştırma yapıldıktan sonra kamu davası açılıp açılmayacağı konusunda karar verilecek" sözlerine yer verdi.
Azad LGBT örgütünün açıklamasında; bizden hiç kimse İsa'nın intihar edeceğini tahmin etmiyordu.
LGBT örgütündekilerin beyanına göre Şahmarlı Yeni projeler üzerinde çalışıyordu.
Nefes LGBT örgütü ise açıklamasında; "nefret suçu"'nun kurbanı olmuş LGBT insanların ruhuna saygı göstermek için 22 Ocak tarihini Azerbaycan'da "LGBT Onur günü" beyan ettiğimizi bildiriyoruz. İnsanların eşcinsellerin parmak arasına bakmaları, bu alanda bulunan saygısızlık ve bilgisizlik ayrımcılığının çoğalmasına neden oluyor" sözlerine yer verdi. Azerbaycan'da son aylarda birkaç intihar olayının daha gerçekleştiği yönünde bilgiler de verildi.
http://news.turkgayclub.com/du....nya/5397-isa-sahmarl

Daha fazla göster
0 Yorum sort Göre sırala

Bir sonraki